Usługi dla firm budowlanych Szwecja

Polskie firmy budowlane - Szwecja to atrakcyjny kraj​

Szwecja jest atrakcyjnym inwestycyjnie krajem, co otwiera duże możliwości dla polskiej branży budowlanej. Aby wykorzystać je optymalnie, warto skorzystać z naszego wsparcia.

Za wyborem właśnie Szwecji jako miejsca kolejnej inwestycji z pewnością przemawia duża liczba pozwoleń wydawanych na budowę oraz dynamiczny rozwój infrastruktury. Obecnie na rynku skandynawskim działa wiele polskich firm budowlanych: oferują swoje usługi, prowadzą roboty podwykonawcze, niekiedy są generalnymi wykonawcami na budowach w Szwecji. Niewątpliwym atutem jest ich bardzo dobre postrzeganie przez szwedzkich partnerów, jako fachowe i solidne przedsiębiorstwa.

Wspieramy polskie przedsiębiorstwa budowlane zarówno na etapie przygotowań do realizacji projektów jak i działające już na rynku szwedzkim :

  • pośredniczymy w negocjacjach z partnerem szwedzkim, przygotowujemy lub opiniujemy umowy,
  • nadzorujemy prawidłowość realizacji wykonywania umów zawartych z podmiotami szwedzkimi,
  • negocjujemy z branżowymi związkami zawodowymi, pośredniczymy przy zawieraniu umów tzw. hängavtal,
  • zamawiamy karty ID06,
  • doradzamy w kwestiach podatkowych,
  • rejestrujemy oddziały polskich przedsiębiorstw i spółki w Szwecji.
  • reprezentujemy polskie przedsiębiorstwa przed szwedzkimi organami administracji państwowej
  • Element Listy

Branża budowlana w Szwecji​

Decydując się na podjęcie współpracy oraz inwestycję w Szwecji, warto zdecydować się na wsparcie w eksplorowaniu obcego rynku zbytu. Szwedzkie prawo i praktyka mogą okazać się niezrozumiałe i trudne dla polskich firm rozpoczynających dopiero swoją działalność lub tych, które do tej pory działały jedynie na rynku krajowym.

Mimo, że rynek szwedzki jest atrakcyjny dla Polaków, to nasze firmy mogą napotkać na wiele utrudnień. Jednym z nich jest dominująca pozycja największych koncernów budowlanych oraz branżowych związków zawodowych. Dodatkowo narzucenie wysokich stawek minimalnych dla pracowników budowlanych jest poważną przeszkodą dla wielu przedsiębiorców zagranicznych. Stąd tak ważne jest nie tylko bardzo dobre rozeznanie rynku budowlanego w Szwecji, lecz także właściwe stosowanie przepisów prawa przy załatwianiu niezbędnych formalności.

W Szwecji występuje duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania, co odnosi się zwłaszcza do dużych aglomeracji miejskich. Znaczna liczba budowanych mieszkań to mieszkania pod wynajem, rzadziej przeznaczone są do sprzedaży. W tym obszarze polskie przedsiębiorstwa budowlane cieszą się zainteresowaniem w zakresie usług remontowych i prac wykończeniowych. Mimo, że nie można również stwierdzić, że w Szwecji brakuje fachowców, to problem stanowi raczej wysoka cena, za jaką świadczą oni swoje usługi na tamtejszym rynku.

Polskie firmy budowlane w Szwecji

Przed zawarciem umowy z kontrahentem i przystąpieniem do pracy w Szwecji warto skorzystać z naszej pomocy doradczej. Udzielamy wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom w kontaktach gospodarczych poza granicami Polski. Pomagamy przedsiębiorcom z Polski w porozumieniu się z lokalną administracją, informujemy o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w danym regionie (np. procedur prawnych, podatkowych), informujemy o aktualnie odbywających się spotkaniach i targach branżowych. Polskie firmy budowlane w Szwecji z pewnością mogą liczyć na fachową pomoc naszego zespołu, w tym również w zakresie rejestracji polskiego oddziału spółki w Szwecji, czy też doradztwa podatkowego.

Planujesz założyć własną firmę w Szwecji? Potrzebujesz karty ID06? Skontaktuj się z nami.

polskie firmy budowlane szwecja