Biuro rachunkowe w Szwecji

Szwecja - Podatki

Podatki są jednym z większych kosztów, z jakimi muszą liczyć się firmy, dlatego ważne jest znalezienie dobrego biura rachunkowego, które pomoże sprawnie i prawidłowo się rozliczyć, a także na bieżąco wspierać w codziennych kwestiach związanych z finansami.

 

Dobre biuro rachunkowe może skutecznie pomóc wielu osobom rozwiązać problemy podatkowe i wywiązać się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Nasze biuro rachunkowe oferuje swoim klientom szeroką gamę usług w zakresie prawa podatkowego oraz bieżących rozliczeń, w zależności od ich potrzeb. Przede wszystkim pomagamy jednak uzyskać zwrot podatku ze Szwecji. Zwrot podatku to często dla wielu podatników pracujących za granicą bardzo atrakcyjna suma. Zwrot następuje w momencie, kiedy podatki zostały nadpłacone, a podatnik złożył odpowiednią deklarację podatkową.

Prowadzimy

W naszej ofercie zapewniamy kompleksową obsługę księgową i rozliczenie podatków w Szwecji. Zapraszamy do kontaktu.

  • pełne księgi rachunkowe,
  • podatkową księgę przychodów i rozchodów,
  • ryczałt ewidencjonowany,
  • obsługę kadrowo – płacową,
  • rozliczenia VAT ( moms ),
  • doradztwo podatkowe,
  • rejestrujemy filie polskich przedsiębiorstw oraz spółki szwedzkie.
  • pomagamy przeprowadzić zwrot podatku ze Szwecji

Kiedy otrzymamy zwrot podatku?

Każdy chciałby uzyskać zwrot podatku jak najszybciej. Jednak urzędy w Szwecji działają według swojego określonego kalendarza rachunkowego. Decyzje podatkowe wydawane są w okresie najdłużej do 6 miesięcy od zarejestrowania deklaracji podatkowej w urzędzie.

Aby uzyskać zwrot podatku, w miesiącach od stycznia do marca należy złożyć roczne podsumowanie zarobków. Na przełomie marca i kwietnia urząd szwedzki przyjmuje zgłoszenia do rozliczenia. W kwietniu urząd dostarcza pod adresem podatnika deklarację podatkową. Powinna ona zostać uzupełniona i złożona do dnia 2 maja. Na koniec roku, w miesiącach wrzesień – grudzień urząd w Szwecji rozlicza podatki i zależnie od sytuacji dokonuje zwrotu lub wzywa do zapłaty podatku.

Pomagamy w prawidłowym rozliczeniu i księgach rachunkowych

Jest kilka skutecznych sposób na to, aby uzyskać maksymalnie najwyższy zwrot podatku ze Szwecji. W tym celu należy przede wszystkim właściwie wypełnić druk deklaracji podatkowej i skorzystać z ulg oraz odliczeń. Zachęcamy zatem do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w skutecznym ubieganiu się o zwrot podatku zarówno osobom indywidualnym, jak i małym i średnim przedsiębiorstwom oraz korporacjom delegującym pracowników lub posiadających zakład podatkowy na terenie Szwecji. Jeśli więc pracujesz poza granicami własnego kraju, w Szwecji, powinieneś odzyskać swój podatek. Dzięki nam uzyskasz w tym zakresie kompleksową pomoc.